Murat Kan

WordPress Hakkında

Dünya genelinde web sitelerinin %40’ından fazlası WordPress kullanıyor. Neden?

Öncelikle bu soruya cevap vermeden önce, kafalardaki şu soruyu cevaplamak gerekiyor. Açık kaynak kodlu bir yazılıma neden güvenelim?

Başta da bahsettiğim gibi azımsanmayacak sayılarda ki kullanıcı portföyü ile wordpress bu açığını çok iyi tamamladığını düşünüyorum. Sürekli güncellenen ve kullanıcıların deneyimleri ile bu konuda büyük yol kat ediyor. 

Peki neden sorusuna gelecek olursak, bence insanlar “ya wordpress kurmakta ne var wordpress kuranda kendine yazılımcı demesin” kafasında ki insanları önce bir yok saysın. Çünkü bu insanlar hayatta da böyle değil midir? Bir baltaya sap olamayan, her dediğini doğru sanan, her şeyi bildiğini sanan boş beyinlerin algıları yüzünden vazgeçtiniz şeyleri düşünün. “Felancanın oğlu mühendis olmuş, ne paralar kazanıyor” cular bunların hepsi aynı türden yaratıklardır. Onlardan uzak durun ve yaptığınız işin arkasında durun.

Evet wordpress ücretsiz bir platform ve evet bilmeyen bir insana bile kolayca bir site kurabilmesi için tasarlanmış bir platform. Ama bu basit olduğu ve amatörler için olduğu anlamına gelmez bu ne kadar çok işlevsel olduğu anlamına gelir. Ki o basit diyenler emin olun bunu da beceremeyeceklerdir. 

Web tasarımın ezberden çok tecrübe olduğunu düşünüyorum. Ne kadar uzman statüsünde olsam da hala öğrenci olduğumu söylerim. Çünkü her seferinde yeniden keşfeder gibi site yapmaya bayılırım. WordPress geliştirmeye açık bir platform ve temaları, eklentileri ile size bir sürü olanak sağlar. Bunları akıllı kullanmak veya bir işe çevirmek size bağlı.

Yazar

WordPress konusunda her şeyi öğrenmek ve öğretmek için canla başla uğraşan bir Web Tasarımcı

En Son Yazılar

Hosting Tavsiye Öneri 2

Hosting Tavsiye Öneri