Murat Kan

Hosting Tavsiye Öneri 2

Hosting öneri serimizde bu sefer ki konuğumuz Hostixo.com 

Geçenlerde okuduğum güzel bir post yazısından örnek alarak bu konuya şu başlık ile devam etmek istiyorum. “İşi Ehline Bırak” evet arkadaşlar sizde evinize sunucu kurabilirsiniz yada daha ucuz bir firma ile çalışabilirsiniz veya akrabanız size kıyak geçebilir. Ama kaybettiğiniz zamanı düşünmenizi ve o kaybettiğiniz zamanda neler yapabileceğinizi düşünmenizi istiyorum. Siz bir ürünün daha ucuzuna her zaman ulaşabilirsiniz. Bu ürünü kendinizde yapabilirsiniz ama neden ” işi ehline bırakmak” yerine kendi yapabileceklerinize zaman ayırmak yerine zaman kaybediyorsunuz?

Size kendileri ile tanıştığım ilk günden itibaren bana her saatte destek olan, bilmediğim veya işi ehline bırakmak istediğim konularda bana yardım eden Hostixo.com firmasından bahsetmek istiyorum.

Kendileri ile ilk olarak kurumsal bir çözüm aramak için araştırma yaparken karşılaştım. Elimde ilk etapta 10 olmak üzere ve her 2 ayda bir artan potansiyelimize göre bizi üzmeyecek ve sitelerimizi barındıracak bir hosting arayışına girdim. Hostixo.com firması bu konuda bana Linux Reseller WHM X30+ paketini çözüm önerisi olarak sundu.

Peki nedir bu Linux Reseller WHM X30+ paketi ve almamı sağlayan özellikleri nelerdir bir yakından bakalım.

Linux Reseller WHM X30+

Özellikleri kendi ihtiyacınıza göre hangisi uygun ise tercih edebilirsiniz.

Benim ilk etapta elimde 10 doktor domaini mevcuttu bunları barındırmak istiyordum. Ama 2 ay sonra bu sayı 15 oldu. Şuan 25 hesap ile kullanmaya devam ediyorum.

Bu paketin benim için en büyük özelliği Reseller olması ve tek bir panelden bütün cpanellerimi kontrol etmek oldu. Hosting önerilerimde yazdığım daha sonrada hosting nedir yazımı okumanızı tavsiye ederim. C panel kullanımı ile ilgili yazımada göz atabilirsiniz. 

Gelelim bu paketin özelliklerine neler varmış.

30 Site Barındırma (Tek bir panelden kontrol imkanı)

Sınırsız SSD Disk (Her hesabınız için sınırsız SSD alanı)

Site Başına 2 Core (İşlem gücü. Ne anlama geldiğini ve bir site kurulumundan sonuna kadar bize ne gibi faydaları var başka bir yazımda bahsedeceğim.)

Site Başına 2 GB Ram (Ucuz barındırma seçeneklerinde bulamayacağınız bir seçenek.)

Sınırsız Trafik 

Sınırsız MySQL

Sınırsız Email

Ücretsiz SSL Sertifikası (İşte çoğu site yapan arkadaşlarımın para vermek istemediği yada gözünden kaçırdığı özellik SSL (Güvenlik Kontrolü). Bu konu hakkında detaylı bir yazı yazacağım ama basit ve özet olarak bahsetmem gerekirse artık Google için olmazsa olmaz ve site incelemelerinde yapay zekaların sitenizde gezinirken ilk kontrol ettiği nokta güvenlik kontrolüdür. Sitelerinizi yaparken bu konuya dikkat etmelisiniz. Bir siteye reklam vermekten reklam almaya kadar her konuda başımızı ağrıtacak konuların başında gelir. O yüzden bu özelliği ile Linux Reseller WHM X30+ paketinde her sitemiz için Ücretsiz SSL hizmeti alıyoruz.)

Konuya son bir nokta koyalım. Evet sizde evinizde ekşi mayalı bir ekmek yapabilirsiniz. Ancak işe koyulmadan önce kendinize şunu sorun ” Bu iş bugün, sadece benim yapabileceğim işlerin önüne geçti mi? ” Geçtiyse, bir dahaki sefere ekmeği fırından alın..

Yazar

WordPress konusunda her şeyi öğrenmek ve öğretmek için canla başla uğraşan bir Web Tasarımcı

En Son Yazılar

Hosting Tavsiye Öneri 2

Hosting Tavsiye Öneri