Murat Kan

Hosting Tavsiye Öneri

Bu yazımda size şuan aktif kullandığım ve senelerdir iyi hizmet aldığım bir Hosting firmasını önereceğim. Bu firma sadece hosting firması değildir. Kullandığım ve deneyimlediğim hosting önerim olan Turhost tan bahsedeceğim. 

Hosting önerisinden önce size “Hosting nedir?” kısaca anlatayım.

Hosting; firmalar veya kişilere ait web siteleri, resimler ve sayfalarının internet üzerinde yayınlanmasına olanak sağlayan bir web sitesi yayınlama hizmeti diyebiliriz.

Yani bir web sitesini yayınlamak için bir hosting’ e ihtiyacımız var. Peki hangi özelliklere sahip olmalı?

Birçok firma bu hizmeti sağlıyor ama bu onların hepsinin aynı özelliklere sahip olduğu anlamına gelmez. 
Önerim Turhost firmasıdır. Pakaet seçenekleri, uygun fiyat, güvenli hizmet, hızlı ve kaliteli iletişim benim firmayı önermemin en büyük sebebidir. Senelerdir hizmetinden faydalanıyorum ve gayet memnunum.

Sorumuza gelirsek hangi özelliklere sahip olmalı? Bence önce güvenilir olmalı. Bir çok firma deneyimledim bazılarında sitelerim saldırıya uğradı ama Turhost bu konuda güvenilir bir firmadır. Hız; bir site için en önemli ve önceliğiniz olması gereken bir özellik. İletişim; firma ile her an hızlı bir şekilde iletişimde olabilmeliyiz. Bunlar başlıca özelliklerden bazıları bu sizin bakış açınıza göre değişir. Ama ucuz diye adını bile duymadığınız firmalara güvenmenizi tavsiye etmem.

WordPress tabanlı bir yazılım kullanıyorum ve bu yazılımı Linux tabanlı bir hosting ile kullanıyorum. Firmanın farklı hosting seçenekleri de mevcut dilediğinizi seçebilirsiniz.

Linux hosting panelini inceleyelim. Paketler bütçenize ve tercihinize göre Aylık / Yıllık ödeme seçenekleriyle mevcut.

Paket seçeneklerinden Bireysel 3 Başlangıç paketini kullanıyorum. Özellikleri kendi ihtiyacınıza göre hangisi uygun ise tercih edebilirsiniz.

Domain – 3 Adet
Ram – 2 GB
CPU – 1 Core
Disk – 5 GB
Trafik – Limitsiz
E-Posta – 20 Adet
MySQL – 5 Adet
ÜCRETSİZ DOMAİN

Bu paketi başlangıç olarak tercih ettim. 3 adet domain ekleyebilmemiz ve ücretsiz 1 adet domain özelliği benim seçme nedenim oldu. Sizde size en uygun paket seçeneğini seçip onu alabilirsiniz.

Domain ücretsiz seçeneğini, ilk başlangıç yapacaklara tavsiye edebilirim. Domain için firma tavsiyesi yazımı da yakında paylaşacağım. Orda da bahsettiğim gibi uygun domain fiyatları ilede tercih edilebilir bir sitedir. İlk etapta başlangıç paketini uygun tutup domaini ayrıda alabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz.

Size uygun paketi seçtikten ve aldıktan sonra sitenizi kurabilirsiniz. Cpanel wordpress kurulum için yazıma göz atabilirsiniz. Umarım tavsiyem yardımcı olmuştur. Beğenirseniz sevinirim. 🙂

Yazar

WordPress konusunda her şeyi öğrenmek ve öğretmek için canla başla uğraşan bir Web Tasarımcı

En Son Yazılar

Hosting Tavsiye Öneri 2

Hosting Tavsiye Öneri